Vyžeňme ich z ulíc

Autor: Zora Pauliniová | 14.12.2010 o 10:54 | (upravené 14.12.2010 o 16:11) Karma článku: 15,11 | Prečítané:  4671x

Zdá sa vám, že po uliciach Bratislavy ešte stále chodí priveľa ľudí pešo či verejnou dopravou? Ponúkam pár osvedčených tipov, ktoré v súčasnosti praktizujú správcovia bratislavských komunikácií či tí, ktorí majú dohliadať na plynulosť a bezpečnosť dopravy a ktoré určite počty chodcov znížia ...

Tip 1: Nebezpečné prechody

Je síce pravda, že špeciálne tento prechod je krásne výrazný a dokonca má po bokoch ľadových mužíkov (to aby naň chodci trafili),

prechod_12.jpg

pasce však číhajú kúsok ďalej. Do výtlkov okolo koľají pokojne zapadne detská nôžka či palica, ktorou sa niekto podopiera.

prechod_22.jpg

Nerovnosti v strede kompenzuje nádherne hladký povrch na krajoch. Niektorí neodolajú a skúmajú jeho kvalitu zblízka...

prechod_pad2.jpg

Tip 2: Bariéry pri nástupe na MHD

Najlepšia je ľadová drť a hŕby zamrznutého snehu. Tí. čo sú šikovní to preskočia a tí, čo to nepreskočia, nemajú na ulici čo robiť.

zastavka_12.jpg

Ak niet ľadu, stačia hromady mokrého snehu so zvyškami blatníkov po búračkách...

zastavka_3.jpg

Tip 3: Nebezpečné zastávky

Príkladom je zastávka "Vazovova" na Radlinského, ktorá bola vybudovaná bez nástupného ostrovčeka. Podľa Martina Fundárka, člena občianskej iniciatívy  "Lepšia doprava", sa tým výrazne zvýšilo nebezpečenstvo pre cestujúcich. Keďže mnohí vodiči nie sú schopní rešpektovať ani značenie, cestujúci vystupujú priamo do jazdnej dráhy automobilov a aby sa dostali na chodník, musia medzi nimi kľučkovať.

 

auto.jpg

 

Kto má čas a záujem, môže chvíľku postáť na križovatke Radlinského a Vazovovej či kúsok ďalej pri električkovej zastávke a sledovať situáciu. Samozrejme, ľad na ceste je niečo iné ako systémovo nebezpečné riešenie zastávky.

Kto sa poteší pohľadom, môže si zároveň položiť otázku: Koľko policajtov tu treba na zníženie bezpečnosti a ohrozenie chodcov?

Stačí jeden. Ten, ktorý podpísal stanovisko Krajského dopravného inšpektorátu PZ SR z  2.12.2009 č. KRP-4-197/DIO-2009,  že zastávku tu možno vybudovať iba pod podmienkou, že nebude viedenského typu. A bohužiaľ to nie je vtip...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nová ochrana osobných údajov umožní, aby na vás internet zabudol

Osobné údaje sú veľkou témou nielen pre firmy, ale aj pre ľudí.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

Európska komisia vrhla granát, ktorý mení situáciu

Zbytočná administratíva bude zrejme údelom mnohých firiem.


Už ste čítali?